Första träffen II (Duffy)

Hej igen!

Idag var första träffen för Duffy gänget vilken i mångt och mycket såg ut som Ozzys första träff vilken ni kan läsa mer detaljerat om i förra inlägget. Den stora skillnaden var självklart att det var nästan 20st helt nya konfirmander denna gången som tillsammans utgör Duffy gruppen.

Dessa konfirmander fick tillsammans med ett gäng ur ledarskaran lära känna varandra och de 24 äventyren.

Som sagt vill jag hänvisa er till tidigare blogginlägg om ni vill ha en mer detaljerade beskrivning av detta första passet för Duffy då upplägget på Ozzy träffen på många sätt såg lika ut.
Nästa vecka kommer det att vara desto mer att skriva om för då ska både Duffy och Ozzy träffas tillsammans på St:Mikael vilket innebär cirka 40 (!) stycken konfirmander som ska lära känna varandra och tillsammans tänka vidare kring tro och livet.

Till dess, allt väl!
/Patrik