Film, humor & jakt på lycka

Det trodde du inte (före detta Projekt Studentvärlden) tuffar på och kickar igång terminen med utomhusbio i lundagård, på domkyrkans norra sida, tisdag 30 augusti kl 21.30. Filmen Trädet visas och innan dess finns det möjlighet till picknick. Dessutom underhåller Var glad-spexarna kl 20.45! Vid regn visas filmen inne på Kino!

Och några dagar senare kommer Humorfestivalen på besök i  Domkyrkan! 2 september kl 18.00 visas Izhaak och MSO och den 3 september kl 19.30 ”Vi fem i Domkyrkan”.  Mer information och biljetter hittar du på humorfestivalens hemsida

Är du student? Va bra! Då har du chans att vinna biljetter till arrangemangen i Domkyrkan.  Maila till VILKET arrangemang du önskar vinna biljetter och VARFÖR du vill vinna till josefin.g.andersson@svenskakyrkan.se
Max 2 biljetter/vinnare. Tävlingen avslutas 30 augusti.
Vinnarna meddelas per epost
Den 20 september kl 19.15 på Café Aten i AF-borgen kommer Bob Hansson, Bengt Brulde och Ann Heberlein prata lycka
Och den 14-16 oktober arrangeras det Pilgrimsvandring
Och mycket mer. Men det återkommer vi till!
Glöm inte att gilla oss på facebook