Följ sommarkonfirmandernas läger

Den kommande veckan, tisdag 26 juni-tisdag 3 juli, är Domkyrkans sommarkonfirmander iväg på läger. Du kan följa deras upplevelser här på Domkyrkans hemsida.

Drygt 30 konfirmander och ca 15 ledare åker iväg på en veckas läger till Bosarspgården på Linderödsåsen. Under lägerveckan kan du följa ungdomarna på flera olika sätt. Dagliga sammanfattningar från lägret hittar du i bloggen (som också är länkad här till höger). Under lägret kommer vi både att Twittra och ladda upp foton på Instagram flitigt. Du kan antingen klicka på länkarna för att se de senaste tweetsen/bilderna men du kan också välja att följa oss, användarnamnet är lundsdomkyrka både på Twitter och på Instagram.

Det kan också bli så att vi livesänder lite video på Bambuser. Om så blir fallet kommer vi att twittra om det i förväg.